17 February 2012

Ketua Setiausaha KPDNKK


Nama : YBhg. Dato' Saripuddin bin Kasim
Jawatan : Ketua Setiausaha
Agensi : Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan
Alamat : Pejabat Ketua Setiausaha, Aras 11 (Menara), No 13, Persiaran Perdana, Presint 2, 62623 Putrajaya
Tarikh Memegang Jawatan : 26 Disember 2011
Tarikh Lahir : 9 November 1959
Tempat Lahir : Kedah
Email : ksu@kpdnkk.gov.my


Pendidikan :
  • Sarjana Pentadbiran Perniagaan (Kewangan Korporat) University of Hartford Connecticut, USA - (Januari 1993)
  • Diploma Pengurusan Awam (INTAN) - (Januari 1984)
  • Sarjana Muda Ekonomi (Kepujian) Universiti Malaya - (Jun 1982)

Pengalaman Dalam Perkhidmatan :
  • 16/06/1982 - Penolong Pengarah, Unit Pemindahan Teknologi, Bahagian Industri, Kementerian Perdagangan dan Industri.
  • 09/01/1984 - Penolong Setiausaha, Bahagian Pembangunan Projek dan Perbadanan Ekonomi Negeri, Kementerian Perusahaan Awam.
  • 16/03/1988 - Penolong Setiausaha, Seksyen Pembangunan dan Pelaburan, Bahagian Badan Berkanun dan Syarikat Kerajaan Persekutuan, Kementerian Perusahaan Awam.
  • 27/08/1991 - Melanjutkan Pengajian ke Peringkat Sarjana dalam jurusan Pentadbiran Perniagaan (Kewangan Korporat).
  • 05/02/1993 - Penolong Pendaftar II (Kewangan), Institut Tadbiran Awam Negara (INTAN), Jabatan Perkhidmatan Awam.
  • 16/12/1994 - Penolong Pengarah, Unit Pra Perkhidmatan (Luar Negeri), Bahagian Latihan, Jabatan Perkhidmatan Awam.
  • 16/11/1997 - Ketua Penolong Pengarah, Unit Pra Perkhidmatan (Luar Negeri), Bahagian Latihan, Jabatan Perkhidmatan Awam.
  • 01/05/1998 - Pegawai Khas kepada Ketua Pengarah Perkhidmatan Awam, Jabatan Perkhidmatan Awam.
  • 11/07/2001 - Penasihat Kedutaan, Kedutaan Besar Malaysia, Tokyo, Jepun.
  • 14/06/2004 - Atase (Pendidikan dan Latihan), Suruhanjaya Tinggi Malaysia, London, United Kingdom.
  • 01/06/2006 - Setiausaha Bahagian, Bahagian Hubungan Antarabangsa, Kementerian Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat.
  • 08/02/2008 - Tombalan Ketua Setiausaha (Pengurusan), Kementerian Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat.
  • 10/09/2010 - Ketua Pengarah, Bahagian Hal Ehwal Undang-Undang, Jabatan Perdana Menteri.

Anugerah Bintang :
  • 2000 - Ahli Mahkota Pahang (AMP)
  • 2007 - Ahli Mahkota Kedah (AMK)
  • 2009 - Darjah Dato' Panglima Sirajuddin Jamalullail (DPSJ)

No comments:

Post a Comment

Post a Comment